Türkiye’nin önde gelen hukuk bürolarından olan Akalp Hukuk Bürosu, 1980 yılında Av. Halit Akalp tarafından kurulmuştur. 1981 yılında Av. Çiğdem Akalp’in de katılımıyla büyüyen büro, günümüzde özel ve ceza hukuku alanında birçok hukuk dalında uzmanlaşmış olan avukat kadrosuyla, Türkiye’nin önde gelen hukuk bürolarından biri olmuştur.

Akalp Hukuk Bürosu ağırlıklı olarak Ticaret ve Şirketler Hukuku, Bankacılık Hukuku, Gümrük ve Kaçakçılık Suçları ve Ceza Hukuku, Aile Hukuku, İdare Hukuku, Vergi Hukuku, Spor ve Eğlence Hukuku, Rekabet Hukuku, Fikri ve Sınai Mülkiyet Hukuku, Tüketici Hukuku, Sağlık Hukuku, İş Hukuku, Sözleşmeler Hukuku alanlarında hizmet vermektedir.

Büronun müvekkil portföyü, yerli ve yabancı şahıslar ile sektörlerinde önde gelen ulusal ve çok uluslu şirketlerden oluşmakta olup kendilerine hem dava takibi hem de danışmanlık alanında zaman kavramı gözetilmeksizin; hızlı, eksiksiz ve güvenilir hizmet verilmektedir.

İstanbul, Kadıköy’de bulunan merkez ofis ile birlikte Gümrük ve Eşya Kaçakçılığı Konusunda İhtisas Mahkemesi olan Bakırköy 1. Ağır Ceza Mahkemesinin eski Başkanı Av. Halil Akalp tarafından yönetilen Kadıköy bağlı ofisi ile hizmet ağını genişletmiştir.

Akalp Hukuk Bürosu ayrıca başta İsviçre olmak üzere Avrupa ve Güney Amerika’da bulunan ülkelerdeki tanınmış hukuk büroları ile hukuki danışmanlık konularında ortaklaşa çalışmakta olup İzmir, Ankara ve Türkiye’nin diğer bölgelerinin büyük kentlerinde irtibat büroları ile de dava takibi danışmanlık alanlarında hizmet verilmektedir.

İsviçre’nin Zürih kentinde uluslararası spor hukuku ve uluslararası tahkim alanlarında çalışan Av. Koray Akalp’in katılımıyla Akalp Hukuk Bürosu kadrosunu güçlendirmiştir.